Poniedziałek - Piątek  8-19
Sobota  8-13

Czyszczenie instalacji CO

Chcąc zachować sprawną i ekonomiczną instalację centralnego ogrzewania zalecamy jej chemiczne czyszczenie, które należy wykonywać szczególnie przed montażem nowego kotła gazowego lub okresowo co 5-8 lat. 

Materiały wykorzystywane obecnie w instalacjach grzewczych charakteryzują się wysoką odpornością na korozję oraz procesy starzeniowe. Mimo tego nie gwarantują one bezawaryjnej trwałości przez cały okres jej eksploatacji. Czyszczenie instalacji CO zapobiega również powstawaniu takich usterek jak:

- zapowietrzanie się instalacji,
- blokowanie/ograniczanie przepływu,
- niedogrzewanie grzejników lub ogrzewania podłogowego.

 
Sprawnie funkcjonująca instalacja zapewnia o wiele większe oszczędności niż awaryjne urządzenia, które nie działają w pełni swoich możliwości i generują dodatkowe koszty.
 

Czyszczenie chemiczne instalacji centralnego ogrzewania

Metoda czyszczenia chemicznego polega na wtłoczeniu do instalacji roztworu preparatu rozpuszczającego kamień wodny oraz produkty korozji i niektóre osady, a następnie wywołaniu cyrkulacji przez określony czas. Cyrkulacja odbywa się w różnych kierunkach, a czas płukania jest zależny od składu zanieczyszczeń, grubości kamienia oraz warunków hydraulicznych instalacji. 

 

W razie jakichkolwiek pytań oraz oferty cenowej, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Serdecznie zapraszamy!


W tej chwili oferujemy Państwu usługę czyszczenia instalacji CO
na terenie woj. Małopolskiego oraz Śląskiego
Live Chat